2026. május 4., hétfő

Croatia Trophy Challange F18 navigációs túraverseny

A 2026-os Croatian Trophy Challenge ismét bebizonyította, hogy a Formula 18 (F18) katamarán osztály egyik leglátványosabb, legizgalmasabb és legnehezebb versenye az Adrián. A Šibenik körüli szigetvilág kristálytiszta vizein zajló regattán a magyar egységek idén is meghatározó szerepet töltöttek be a 7 nemzetet és 28 hajót felsorakoztató mezőnyben. Az 5 induló magyar egyég az olaszok után a második legnépesebb flotta volt az indulók között.

Korán lelőjük a poént azoknak, akik nem szeretnek sokat olvasni, de a verseny egyik legnagyobb visszhangot kiváltó eredményét a Diószegi Zoltán – Jankovics Gábor kettős érte el, akik már a verseny korai szakaszában az élre álltak. A magyar páros magabiztos vitorlázással és remek taktikai döntésekkel utasította maga mögé az erős nemzetközi mezőnyt és vezették a versenyt az első és a második nap után is. A harmadik és egyben az utolsó nap 2 futamán elég lett volna számukra egy 3. helyezés elérése a biztos győzelemhez, de sajnos csak 4. és 6. helyig jutottak. Így az olasz Mazzucchi-Lisignoli kettős nyerte a versenyt pontegyenlőségben a magyar fiúkkal, akik csak kevesebb 1. helyezésük miatt maradtak le az aranyéremről, és vitték haza az ezüstöt immár 3. alkalommal.

De térjünk vissza a verseny igazi varázsához, amely a szigetek közötti vitorlázás. A verseny útvonala a Šibenik-szigetcsoport legszebb részeit érintette, amely terep a vitorlázás nagyszerű élményét nyújtja. Lenyűgöző panoráma, a kristálytiszta víz és a part menti sziklák látványa mellett a versenyzőknek a természet erejével is meg kellett küzdeniük. A változatos szélviszonyok alatt a gyengébb 5-10 csomós szellőtől kezdve a brutális 25 csomós lökésekkel érkező misztrálig minden előfordult, ami próbára tette a hajók és a legénységek teherbírását.

De a Croatian Trophy Challenge nem csupán sebességi verseny, hanem komoly navigációs teszt is. A szigetek közötti manőverezés során a legkisebb hiba is súlyos másodpercekbe kerülhet. Kulcsfontosságú a helyi áramlatok és a szigetek által keltett szélárnyékok felismerése. Továbbá az “egytalpon vágtatás” közben ki hogyan tud térképet olvasni, ha nem a mezőnyt akarod követni, hanem új utakon előzni.

A 2026-os Trophy nemcsak a versenyzésről szólt, hanem a nemzetközi barátságokról és az Adria semmihez sem fogható hangulatáról is. Ezért látogat ide évről évre egyre több magyar egység akik, hogy idén ennyien itt lehessenek különös összefogásról tettek tanúbizonyságot. Ugyanis 2 magyar egység hajója és teljes felszerelése a verseny időpontjában még úton volt haza az ausztrál világbajnokságról, de a hazai katamarános közösség összedobta amilye van. Ezért köszönet jár mindenkinek, aki segítette a csapatokat 1-1 trapézzal, mentőmellénnyel vagy trockennel, kiemelten a kölcsön hajókért Tóth Tamásnak és Székely Andrásnak. 

A csapatok utazását 3 db utánfutóval Székely András és a Kenguru Sailing Kft. támogatta. 

A csapatok a következőképpen nyilatkoztak a verseny után:

Diószegi Zoltán - Jankovics Gábor (2.) Gabi: "Hazafelé úton érlelődtek a gondolatok a versennyel kapcsolatban, hogy siker vagy inkább kudarc? Akit eddig egy futamban sem vertünk meg, az most többször volt mögöttünk, mint előttünk, és a kifejezetten erős nemzetközi mezőnyben éppen csak lecsúsztunk a dobogó tetejéről. Tudatosan, jól navigáltunk, kifejezetten elégedett voltam a stratégiai döntéseinkkel és a széltaktikánkkal. Elképesztően lehetetlen helyekről is vissza tudtunk kapaszkodni az elejére. Meg merem kockáztatni, hogy ebben mi voltunk a legjobbak a mezőnyben, mert nagyon jól olvastuk a távoli jeleket a vízen. Hajókezelésben meg az olaszok, főleg szél felé, nagyon nagy sebességfölényük volt. Összességében elégedett vagyok és továbbra is ez marad a kedvenc versenyem…."

Breitner Róbert -BreitnerMárton(19.) Robi: "Mit mondhatnék itt pár sorban. Ezt a szépséget és ezeket az élményeket nem lehet itt írásban átadni az olvasóknak, el kell jönni és meg kell élni, újra és újra, mert megunhatatlan."

Virgó Richard - Nagy Tibor (24.) Ricsi: "A nevéhez mérten a Croatian Challenge embert próbáló kihívás – örök emlékeket szereztünk a három nap alatt. Vérbeli hajós társaság verődött össze Európából, - biztos vagyok benne, hogy jövőre ugyanott folytatjuk a beszélgetéseket, ahol a hétvégén abbahagytuk!"



Szegő Róbert - Schmidt Péter (25.), Robi: "A legjobb hangulatú verseny… családdal is le lehet jönni.. Minden helyezésért meg kell küzdeni… Utólag sajnáljuk az egy kihagyott futamot… és, hogy nem tanultuk meg a pályákat rendesen.., mi másodszor vagyunk itt és jövőre biztosan jövünk újra"

Mendele Bálint - Skoumal Gergely (26), "Kimerülten érkeztünk a versenyre, ez volt az idei első vitorlázásunk, így a célunk maga az élmény volt, és ezt maradéktalanul megéltük. Immár harmadik Croatian Trophy-nk volt ez, és ahogy az alapítók szellemiségéhez illik, a versenyzésen túl a kapcsolatépítés legalább ugyanolyan fontos volt számunkra. Jókat ettünk, ittunk és beszélgettünk. A tenger továbbra is magával ragadó."

A fentieket olvasva jövőre biztos nem lesz kevesebb magyar csapat a versenyen és már nagyon várjuk!






2025. szeptember 28., vasárnap

F18 Országos Flottabajnokság 2025.

 


Szeptember utolsó hétvégéjén rendezte a balatonföldvári Spartacus VSE a Repülő Hollandi és Flaar 18 Országos Bajnokság mellett a Star és az F18 katamaránok Flotta Bajnokságát.

Az első nap 4-5 bft széllel majdnem tökéletes volt, de hiányzott némi napsütés és még 15 fok a katalógus időhöz. Így nagyjából egy szép "nyári"  Északi - tengeri versennyel volt egyenértékű a hűvösebb időben és erős szélben zajló versenynap. Cserébe simán teljesítették a tervezett futamszámokat az osztályok, ami az F18 esetében 4 futam volt.

A 4 futamból 3-at simán nyert a Pfeningberger-Gerlits és egyett a Lovas Zsolt - Ormai Koppány páros. Míg a tavalyi bajnok Diószegi-Jankovics páros, mind a 4 futamban másodiknak szelte át a célvonalat. Említendő még a Boldizsár Balázs - Kovács Áron egység, akik életük első F18 versenyén kétszer is 3-nak futottak be, ezzel egyszer-egyszer 4. helyre szorítva a futamgyőzteseket, aminek később komoly hatása volt az OB kimenetelére. 

Csak hogy át tudjátok érezni a nap "keménységét", mellékelem a vendég lengyel csapat útvonal rögzítőjének összefoglalóját. Tehát 9:00 -tól 16:00-ig voltak vízen és közben majdnem 100 km-t vitorláztak és közel 20 csomó volt a csúcssebességük.

Ezek alapján az első versenynap 4 futama után 1 kiejtővel az alábbi volt a sorrend:

1. Pfeninberger - Gerlits 1,1,1,(4) - 3 pont

2. Diószegi - Jankovics 2,2,2,(2) - 6 pont

3. Lovas - Ormai 3,(4),3,1 - 7 pont


A második napra is jó, de kicsit gyengébb szelet ígért a meteorológia, amit egy kis napsütés is megtámogatott. Valójában viszont egy nagyon hektikus, pöffös, forgolódó szél volt, ami igencsak megnehezítette a rendezők dolgát. Többszőr is át kellett rakni a pályát a déliesre forduló keleti szél miatt, ami miután beállt dél-keletire többszőr is ellegyezett jobbra-balra. Ebben összesen újra 4 futamot tudott indítani a rendezőség, de sajnos csak 2 volt érvényes, mert egyet a szél leállása, míg a másikat a tartós elfordulása miatt kellett érvényteleníteni.

A két sikeres futamból 1-1 nyert a Diószegi - Jankovics és a Lovas - Ormai páros, míg az eddig vezető egység 3. és 4. helyen futott be. Itt megint a Boldizsár - Kovács páros futott be 3-nak, hacsak méterekkel is. És akkor most lelövöm a poént, de ennek a későbbiekben fontos jelentősége lesz.

Így a 2. versenynap és összesen 6 érvényes futam után (de még mindig csak 1 kiejtővel):

1. Diószegi - Jankovics 2,2,2,2,1,(2) - 9 pont

2. Pfeningberger - Gerlits 1,1,1,4,3,(4) - 10 pont

3. Lovas - Ormai 3,(4),3,1,2,1, - 10 pont

A harmadik, egyben utolsó versenynapra, egyértelmű gyengülést és reggeli keleti szelet ígértek, amely egy futamra adott reményt, ami azonban az idő múlásával és az 1. futam 10:00 órás indításához közeledve szertefoszlott. Így parti halasztással indult és végződött is a nap. Amelyben csak egy izgalom volt, hogy a pizzéria deles nyitása után lesz - e elég időnk megenni a pizzát a díjkiosztóig.

Ami a versenyt illeti így maradt az első két nap utáni eredmény, amely alapján a 2025. évi F18 bajnok, immár 9. alkalommal a Diószegi Zoltán  - Jankovics Gábor páros, akik erős köszönettel tartoznak a 4. helyezett fiatal csapatnak, akik többször is beleszóltak a dobogósok harcába, így megkeverve a végső eredményt.

Összefoglalva ez volt az elmúlt évek legerősebb mezőnye. A részvevők kiemelkedően izgalmas versenyt vívtak. A versenyzők az első nap igazi erős szélben mutathatták meg ki a leggyorsabb, míg a második nap a "pöffös forgószélben" az számított, ki a jobb stratéga.

Teljes eredménylista:



2025. július 13., vasárnap

2025 F18 VB - eljött a nagy visszatérők ideje

 Micsoda lezárása volt ennek a 2025-ös Formula 18-as világbajnokságnak! 3 nap után, amikor csak két futamot sikerült rendezni a viharos szél miatt, csütörtökön és pénteken kiváló körülmények között a flotta naponta négy futamot teljesített.



Az elmúlt évek egyik legizgalmasabb F18-as világbajnoksága volt, és Darren Bundock visszatérése a 2019-es utolsó szereplése óta csak emelte a nívóját, és újra megmutatta ki a király, mert az ausztrál csak jött, látott és győzött. Ismét.

Mivel a döntőben már nem volt kiejtő, minden egyes pont számított, és az egyetlen csapat akiknek sikerült mind a 4 futamban a legjobb tíz között maradniuk, Bundy és Bjarne Bouwer voltak.

A dobogós helyekért versengő összes többi versenyző +10-es helyezést ért el, így a győztes 18 pontos előnnyel végzett a második előtt, annak ellenére hogy csak egy futamot nyertek meg, de a kiegyensúlyozottság kulcsfontosságú volt.

Bundy megmutatta, miért is ő minden idők egyik legnagyobb katamarán versenyzője. Néhány olimpiai érem, számos Tornado Világbajnokság Olimpiai Korszakban és F18 Világbajnokság (Hobie Tiger korszak), valamint néhány  világbajnokság a Foiling A-osztályban és egy Amerika Kupa az Oracle-lel olyan csomagot alkot, amihez nem sokan tudnak felérni. Ez most a 6. VB győzelme volt.


Ami a hajókat illeti nem igazán azon múlott. A győztes Bundy egy teljesen új expoderrel ment, a 2. helyezett szintén ausztrál fiatal páros az exploder skorpiójával ment, míg a 3. helyezett aki szintén ausztrál volt, egy edge-et hajtott, és a 4. helyezett aki a változatosság kedvéért természetesen ausztrál volt, egy nacrával ment. Tehát 4 ausztrál az élen 4 különböző hajóval.

Az 5-6. helyezettek akkurával mentek, a 7. pedig egy új cirrus volt, 8. nacra, 9-10. akkura. Tehát ezek után ha valaki azt mondja számít a hajó, az csak kifogást keres.

Bundy mellett volt egy másik nagy visszatérő is, a magyar Litkey Csaba, aki fiával Mátyással nevezett, aki még meg sem született amikor apja utoljára F18 VB-n indult. De most együtt igen sikeresen szerepeltek.

Sokat számított a kezdeti erős-viharos szelekben elért eredményük, míg sokan a DNF-eket gyűjtötték ők keményen helytáltak és top 20-as eredményeket értek el a selejtező futamokban. Nagyon kiegyensúlyozottak voltak, szinte hiba nélkül vitorláztak és 14-18. közötti helyezéseket hoztak. Amivel simán befértek az aranycsoportba, ahol a már erősebb mezőnyben sem vallottak szégyent a 32., 25., 40., 39. helyezésekkel, amivel végül 35.-ek lettek a 96 fős mezőnyben. 

Gratulálunk nekik!




2025. június 10., kedd

Dolesch Iván Emlékverseny 2025

A tökéletes időjárási körülmények ellenére is csak 3 egység vállalta a megmérettetést a hétvégi Dolesch Iván emlékversenyen Balatonföldváron, és mindhárom egységnek sikerült futamot nyerni - ilyen is rég volt.


2025. június 1., vasárnap

Új bázison a régi verseny, ahol új páros régi hajón nyert - röviden a Katamarán SE akarattyai versenyéről.

A hétvégén rendezték meg az idei szezon egyik különleges eseményét, az Isuzu Kamion Kupát, amelynek először adott otthont a Katamarán SE új bázisa Balatonakarattyán. A verseny időjárása kimondottan barátságos – talán túlságosan is –, de végül kegyesnek bizonyult: szombaton és vasárnap is sikerült egy-egy futamot lebonyolítani.

Mindkét versenyt Fidy Lajos több mint húszéves F18-as Nacra hajója nyerte magabiztosan, bizonyítva, hogy a rutin és a jól karbantartott klasszikus technika ma is versenyképes. Őt mindkét alkalommal a Kreskai testvérek követték, akik stabil teljesítményükkel kiérdemelték az ezüstös helyezést. A harmadik hely szombaton a Szegő–Schmidt párosé lett, vasárnap pedig a Szilágyi–Mocsári–Breitner "páros" ért célba így a dobogó alsó fokát is kiharcolva.

Ez a hétvége is megerősítette, hogy a tapasztalat még a modern mezőnyben is kulcsfontosságú a katamarán vitorlázásban.

Balatonakarattya új bázisként kifejezetten ígéretesen mutatkozott be: könnyen megközelíthető mind a déli, mind az északi part felől, így ideális helyszín lehet a jövő hazai F18 versenyeihez. A szélviszonyokról pedig egyetlen verseny alapján még korai lenne ítéletet mondani.



2025. május 8., csütörtök

F18 közgyűlés 2024 tájékoztató

 

  1. Napirendi pont: Az elnökségi tagok létszámával kapcsolatban

Székely András felvetette, hogy a korábbi 1 elnök és 3 elnökségi tag helyett a jövőben 1 elnök és 2 elnökségi tag legyen.

Szavazás eredménye:

  • igen szavazat: 12 db (100%)

  • nem szavazat 0 db (0%)

  • tartózkodott: 0 db (%)

A szavazás eredményeképpen a jövőben az elnökség 1 elnökkel és 2 elnökségi taggal folytatja a munkát.


  1. Napirendi pont: 2025 évi versenynaptárral kapcsolatban

A 2025 évi versenyidőpontok: az osztály honlapján illetve a hunsail.hu-n megtalálható

A versenyekkel kapcsolatban felmerült ötletek:

  • A versenynaptárban szereplő egészhétvégés versenyek közül próba jelleggel legyen olyan, amely egynapos versenyként kerül megrendezésre, ezzel lehetőséget biztosítva azon versenyzőknek is az indulásra, akik korábban időhiány miatt a kétnapos versenyeken nem tudtak részt venni.

Ennek megvalósíthatóságát az elnökség megvizsgálja.

  • A versenyek szervezésének megkönnyítse és annak érdekben, hogy a résztvevő egységek is előre tudjanak kalkulálni, felmerült, hogy készüljön egy olyan táblázat, amelyben minden egység előre tudja jelezni az idény megkezdéséig, hogy melyik versenyen tervez rajthoz állni. A táblázat és annak használatával kapcsolatos rendszer kidolgozását Diószegi Zoltán vállalta magára.

    A felmérés megkezdődött, de a tagság nem aktív ezügyben.

  • Általános célként fogalmazódott meg, hogy az F18-as hajóosztály aktivitását, a versenyeken indulók számát növelni kéne régebben aktív egységek és új résztvevők bevonásával. Ennek érdekében felmerült egy hajólista összeállítása, mely a versenyzésre alkalmas hajók és versenyzők elérhetőségeit tartalmazná, a személyes kapcsolattartás felvétele érdekében.

    Ez ügyben nem történt semmi, mert aki akar az jön, aki meg nem akar azzal bármit tehetünk nem fog eljönni, és nincs is szükség rá.


  1. Napirendi pont: Ranglista pontszámítással kapcsolatban

A ranglista pontok számításával kapcsolatban felmerült, hogy maradjon-e a korábbi években alkalmazott egyszerűsített számítás, vagy áttérjünk-e az MVSZ hivatalos módszerére.

A közgyűlés az új módszer mellett döntött. A számításban résztvevő versenyek számával kapcsolatban szavazás döntött.

Szavazás eredménye:

  • 4+1 verseny számítson bele a ranglistapont számításba: 4 db szavazat (33,3%)

  • összes verseny számítson bele a ranglistapont számításba: 5 db szavazat (41,7%)

  • tartózkodott: 3 db szavazat (25 %)


A szavazás eredményeképpen az összes verseny beleszámít a ranglistapont számításba.

Az osztály hivatalos ranglista számításának elkészítését Fidy Lajos vállalta magára.

A közgyűlés továbbá egyetértett abban, hogy a 2025. évi új pontszámítási módszer tanulságait levonva a kérdést a következő közgyűlésen újra napirendre tűzi.


  1. Napirendi pont: Egyesületi ranglistaszámítással kapcsolatban

Szavazás döntött, hogy legyen-e egyesületi ranglista.

Szavazás eredménye:

  • igen szavazat: 5 db (41,7%)

  • nem szavazat: 4 db (33,3%)

  • tartózkodott: 3 db (25%)

A szavazás eredményeképpen 2025-ben lesz egyesületi ranglista.


  1. Napirendi pont: A meglévő weblap és új közösségi médiás megjelenéssel kapcsolatban

A közgyűlésen felmerült, hogy a hajóosztály népszerűsítése, új tagok érdeklődésének felkeltése és elérése, valamint a versenyeken, edzéseken készített tartalmak (fényképek, videók) megosztása érdekében szükség lenne egy átfogó marketing, illetve közösségi médiás koncepció kidolgozására. Az ezzel kapcsolatos előkészítő feladatokat Szegő Róbert vállalta magára.


  1. Napirendi pont: 2025. évi tagdíjjal kapcsolatban

A közgyűlés a következő évi kiadások és fejlesztések fedezésére az éves tagdíj minimum értékét határozta meg a következő módon:

2025. évi tagdíj: „10.000 ft/fő + egyénileg vállalt támogatás”.


  1. Napirendi pont: Mentor program bevezetésével kapcsolatban

Ötletként fogalmazódott meg, hogy a közösségi médiás és egyéb felületeken érdeklődő kezdők számára készüljön egy mentor program, ami segíti őket az első lépésektől kezdve, hogy ennek a hajóosztálynak aktív versenyzői lehessenek.


2025. május 5., hétfő

Újra magyar érem az F18 Croatia Trophy Challange navigációs túraversenyen

A 2025-ös Croatia Trophy Challenge F18 katamarán túraverseny május 1. és 4. között zajlott a horvátországi Šibeniki csatornán és a környező szigetekkel tarkított vízterületen. A versenyt idén 10. alkalommal rendezték meg és az évek során a Formula 18 (F18) katamarán osztály egyik legfontosabb eseményévé vált a régióban. Ezt mutatja, hogy a nemzetközi F18 osztályszövetség alelnöke Steve Stroebel személyesen felügyelte a verseny rendezését, továbbá a 30 hajót és 7 nemzetet (CRO, AUT, GER, ITA, FRA, POL, HUN) felmutató nívós nemzetközi mezőny is. Hazánkat 3 egység képviselte, a Diószegi-Jankovics,  Mendele-Skoumal és Szegő - Schmidt páros.

Az indulók szép tavaszi időben mérhették össze tudásukat összesen 6 futamban, változatos szélviszonyok között. A verseny a szigetek között izgalmas navigációs és taktikai kihívásokat jelentett a résztvevők számára. A minden reggel megkapott térképek és útvonal információk segítségével kellett teljesíteni a pályákat. A leghosszabb futam közel 30 km-es volt légvonalban, míg a legrövidebb is elérte a 10 km-t és a minimum 1 órás futamidőt.


Összeségében elmondható, hogy ennek a versenynek és a környék szigetvilágának olyan varázsa van, hogy a fejlődés garantált a jövőben, így könnyedén lehet helyszíne az egyik túra világbajnokságnak is.

Ami az eredményeket illeti nem sok változás történt a tavalyi évhez képest, mert az első két helyezett megegyezik és csak a dobogó 3. fokán történ változás. 


A versenyt idén is az olasz bajnok Stella-Recalcati nyerte, a második a Diószegi-Jankovics páros, a 3. a francia Peduzzi-Blondeau egység lett. Ami a további 2 magyar egységet illeti, ők komoly csatákat vívtak egymással és végül a Mendele - Skoumal páros 25., míg a Szegő - Schmidt páros a 26. lett.





2024. szeptember 11., szerda

F18 Katamarán Flotta Bajnokság 2024.

Csodálatos időjárási körülmények között, a nyár utolsó napjaiban lett megrendezve az idei bajnokságunk szeptember 6-8-ig. Fantasztikus napsütés, meleg víz és 5-10 csomó között váltakozó észak-keleti szél volt jellemző mindhárom napra.  Végül a tervezett 11 futamból 10 futamot sikerült elindítani és befejezni is. Nem kellett rövidíteni, érvényteleníteni, sőt még a versenyre jutó halasztás sem haladta meg az 5 percet, mert mire Béci kimondta, hogy "halasztás" addigra meg is jött a szél.

Igen, Béci. Utólag is köszönjük neki és profi csapatának a rendezést. Mert, hogy újra visszatértünk és csatlakoztunk a Spartacus által rendezett haldokló hajóosztályok bajnokságára. Amit most már kis jóindulattal, nevezhetünk újraéledő hajóosztályok bajnokságának. Hiszen mind a star (10 db) mind a repülő hollandi (11 db) szép számmal indult a néhány évvel ezelőtti hajó mennyiséghez képest. Sőt idén a Flaar 18-asok is csatlakoztak a regattához 9 egységgel.

A legnépesebb hajóosztály idén is mi voltunk a 13 nevezett katamaránnal, és a 13 egységből mindenki be is fejezett minimum 4 futamot, mert hol mancsafthiány, hol egy kis betegség akadályozta a mindennapos versenyzést.

Na de beszéljünk végre egy kicsit a versenyről. Ez most nem egy nagyszeles veretős, küzdős, borulásokkal tarkított, partra érve nyelvünket lógatva storyzó, hanem egy mindenki számára kényelmesen megvitorlázható és inkább taktikus verseny volt. Ahol utólag mindenki tudja merre kellett volna menni és hol rontotta el. Na de utólag a lottószámokat is könnyű megmondani. 

Most nem igazán az számított milyen hajód van, mennyire jól kezeled, hogy állsz a trapézon, vagy hogy rajtolsz. Egy dolog számított, hogy merre mész vele. A sokszor csíkokban közlekedő pöfföket ki tudja tovább meglovagolni, ki meri tovább tartani a jobb oldalt, vagyis sokszor nem szabadott tovább menni, néha meg a végletekig túl kellett húzni, főleg hátszélben. De persze ez sem volt törvényszerű, mert néha a jobb szélétől befele néhány száz méterre kicsit erősebb fújt. Na meg ott volt a végén felpörgő bal oldal is, amivel nem is volt baj amíg fel és nem lepörgött. Na de ettől szép ez a sport és ettől lett idén kifejezetten izgalmas főleg a középmezőnyben, ahol a 3-8. helyezettek között rendszeres volt a helycsere és körbeverés.


A verseny végkimenetele sajnos hamar eldőlt, mert az idei versenyeken többnyire jobban muzsikáló Pfeningberger-Gerlits páros a hazai pálya ellenére sem tudta a 10 futamból 8-futamot nyerő Diószegi-Jankovics egység dolgát megnehezíteni. Akik ezzel a 8. bajnokságukat nyerték, így most Ők a magyar F18 osztály történelmének a legeredményesebb párosa, megelőzve a 7 bajnokságot nyert Váradi-Szabó - Petheő párost.

Pedig Petheő Tamás próbálta megnehezíteni a dolgukat, hiszen 1 napot helyettesítő mancsaftként itt volt a versenyen. Akárcsak Litkey Csaba, aki a legelső bajnokságát nyerte az osztálynak 16 évvel ezelőtt. És így végig gondolva, lehet hogy nem sok ilyen bajnokság volt, ahol az osztály összes bajnok csapata képviseltette magát.

Na de visszatérve a 2024-es dobogóhoz, 2. lett a Pfeningberger-Gerlits páros, míg a 3. helyre az utolsó napos hajrájuknak köszönhetően a Kreskai testvérek értek fel.


A teljes eredménylista itt látható: